Infolinka: 9–17 h (v pracovní dny) +420 544 525 222 info@electree.cz Nezávazná poptávka

Co je spotový trh? 

Na spotovém trhu se obchoduje s cenami elektřiny. Tento trh je velmi proměnlivý, ale díky našim technologiím s využitím umělé inteligence dokážeme analyzovat počasí a jeho dopad na tržní ceny elektřiny. Tím vám umožňujeme využívat výhodných cenových období, která nastávají při nadbytku obnovitelné energie na trhu. 

Získejte při obchodování s elektřinou maximum 

S námi můžete efektivně plánovat a přizpůsobovat svou spotřebu energie aktuální situaci a minimalizovat své náklady. V textu rozebereme tato témata: 

Co jsou spotové ceny elektřiny a jak funguje spotový trh?

Spotové ceny elektřiny jsou dynamicky proměnlivé a odrážejí okamžitou situaci na energetickém trhu (hodnota se stanovuje každou hodinu). Cenu ovlivňuje zejména počasí a obnovitelné zdroje energie (OZE). S naší inovativní službou můžete využívat výhod těchto spotových cen a optimalizovat své náklady na elektřinu.

Jaké jsou výhody spotových cen oproti pevně stanoveným tarifům?

Výhody spotových cen elektřiny oproti pevně stanoveným tarifům jsou značné. Na rozdíl od tradičních pevných tarifů, které logicky nezohledňují skutečnou situaci na trhu, spotové ceny odrážejí aktuální nabídku a poptávku po elektřině v reálném čase. Ceny elektřiny se pohybují v závislosti na aktuálních tržních podmínkách. Můžete tedy využívat výhodných cenových období, která nastávají v situacích s nadbytkem obnovitelné energie nebo nižší poptávkou. To vám umožňuje maximalizovat úspory a účelně plánovat svou spotřebu elektřiny.

Spotové ceny navíc podporují udržitelnost a využití obnovitelných zdrojů energie. Při vyšší nabídce obnovitelné energie na trhu se ceny elektřiny snižují, což vám umožňuje podporovat ekologičtější energetické zdroje a přispívat k ochraně životního prostředí.

Jak vám pomůžeme?

Elektřina vždy za výhodné ceny 

Přestože spotové ceny mohou být proměnlivé, naše společnost se zavazuje poskytovat vám vždy elektřinu za výhodné ceny. Budete mít přehled o aktuálních cenách a můžete se spolehnout na naši profesionální analýzu a prognózu trhu, abyste věděli, kdy je nejvhodnější nakoupit elektřinu. Za tuto službu zaplatíte pouze paušální poplatek.

Využívání umělé inteligence a řízení dodávek

Díky sofistikovaným algoritmům a pokročilým technologiím můžeme dynamicky plánovat dodávky elektřiny na základě aktuálních spotových cen a předpovědi počasí. Tím zajišťujeme, že využijete výhodné ceny elektřiny a minimalizujete své náklady. Naše technologie dokáže reagovat na změny na trhu v reálném čase, což vám umožní optimalizovat využití energie a snižovat náklady na elektřinu.

S naší chytrou krabičkou, kterou si můžete koupit nebo pronajmout, nabízíme ještě více. Tato inovativní zařízení přenáší komunikaci mezi vaším spotřebičem a naším dispečinkem, což nám umožňuje ještě lépe vyvážit nákup a prodej energie. Například při výskytu záporných cen elektřiny na spotovém trhu dokážeme aktivovat chytrou krabičku a dočasně omezit přetoky energie, čímž opět snižujeme náklady. Navíc zákazník, který si pořídí tuto chytrou technologii, bude dále zvýhodněn levnějšími paušálními poplatky.

Možnost akumulace elektřiny v bateriovém úložišti

Skvělou možností je mít vlastní bateriové úložiště, které vám umožní uchovávat přebytky elektřiny a využívat je podle potřeby. S bateriovým úložištěm a pomocí chytrého řízení zajišťujeme maximální využití a efektivitu uložené energie. Dokážeme ideálně plánovat nabíjení a vybíjení baterií, abychom vám zajistili nejlepší možné ceny. Kromě toho je baterie také užitečným záložním zdrojem energie v případě výpadku dodávky elektřiny.


Zajímá mě to

Benefity spolupráce 

  • Nižší náklady na elektřinu – díky využití spotových cen máte kontrolu nad tím, kolik platíte za elektřinu. 

  • Možnost aktivního řízení spotřeby energie – naše chytrá technologie vám poskytuje přesné odhady spotřeby a produkce elektřiny. Tím získáte lepší přehled o své spotřebě a můžete ji aktivně plánovat.

  • Ekologický přínos – s naší nabídkou dodávek elektřiny z obnovitelných zdrojů a snížením spotřeby z elektrické sítě přispíváte k ochraně životního prostředí. Vaše rozhodnutí podporuje udržitelnou energii a snižuje emise skleníkových plynů.


Chci zjistit víc

Kontaktujte nás

Spoluprací s Electree nemusíte odcházet od stávajícího dodavatele elektřiny ani u něj měnit tarif.