Infolinka: 9–17 h (v pracovní dny) +420 544 525 222 info@electree.cz Nezávazná poptávka

Nemusíme čekat na politiky.

Umíme komunitní energetiku už teď!

Pomáháme firmám, městům, institucím a domácnostem. 
Již nyní propojíme výrobní a odběrná místa do jedné komunity!

Buďte nezávislí a snižte náklady na energie

Naše inovativní řešení, které využívá umělou inteligenci, umožňuje efektivnější využití energie a snížení závislosti na dodavatelích. Přečtěte si, v čem jsou největší výhody komunitní výroby a sdílení elektrické energie.

V čem spočívá myšlenka komunitní energetiky?

Věděli jste, že výrobní a odběrná místa můžete propojit odkudkoliv? Pomocí tzv. systému virtuálního odběru totiž může být výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů započtena pro odběrné místo na jiném místě. To v praxi znamená, že se elektřina sice fyzicky vyrobí na místě fotovoltaiky, ale virtuálně je odečtena a připisována na místě, kde se nachází odběrné místo. Tato možnost je tak pro odběratele opravdu výhodná, protože využijí elektřinu z odběrných míst na druhé straně města. Nebo dokonce republiky.

infografika mapa ČR

Co znamená komunitní energetika pro města a instituce?

Myšlenka komunitní energetiky vychází ze snahy snížit náklady a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie. Díky Electree technologii mohou města a instituce optimalizovat spotřebu elektřiny v rámci svých budov a infrastruktury. Ať už máte fotovoltaiku umístěnou na jedné velké ploše nebo na více místech napříč městem. Sdílením energií si zajistíte efektivní a hospodárné využití energie a minimalizujete energetické ztráty.

Společně můžeme vytvořit novou energetickou koncepci, která bude udržitelná a prospěšná pro vaše obyvatele. Vyberte si z našich služeb:

  • Řízení výroby a spotřeby energie pomocí umělé inteligence.
  • Instalace solárních panelů a dalších obnovitelných zdrojů energie.
  • Skladování energie pro optimalizaci využití energie.
  • Sdílení energie mezi jednotlivými uživateli.

Vše je navrženo tak, aby bylo řešení flexibilní a přizpůsobitelné potřebám každého města či instituce. Jsme připraveni s vámi spolupracovat na vytvoření řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Zajímá mě to

Připojte ke komunitní energetice i vlastní firmu

Staňte se aktivním producentem elektřiny. Electree umožňuje malým a středním firmám vyrábět elektřinu na svých vlastních střechách nebo jiných vhodných místech a tuto energii spotřebovávat přímo v rámci svého podnikání. Pokud přebytečnou energii nevyužijete, prodáte ji zpět do sítě, a tím vyděláte.

Náš Electree systém je řízen umělou inteligencí, která chytře rozvrhne výrobu a spotřebu energie. Vy pak budete mít přehled o své spotřebě i výrobě elektřiny prostřednictvím naší platformy. Nebo místo vlastní použijte pro spotřebu svého podniku sdílenou solární elektrárnu třeba z druhé strany republiky. 

Buďte společně s Electree v čele moderních firem, které využívají technologie pro udržitelný rozvoj a úsporu nákladů.

Chci zjistit víc

Komunitní energetika pro domácnosti v praxi

Máte střešní fotovoltaiku na svém domě, chatě, domě rodičů, nebo dokonce na firemní budově, kde přes víkend vznikají značné přebytky vyrobené elektřiny? Electree umělá inteligence dokáže předpovídat výrobu a spotřebu energie a optimalizuje ji. To vám umožní efektivně využít svou vlastní výrobu energie ze solárních panelů a zároveň využívat energii z jiných zdrojů v komunitě.

Naše služby jsou navrženy tak, aby byly snadno použitelné pro každou domácnost, ať už se jedná o chytrou domácnost nebo tradiční byt. Celé to spočívá v tom, že skupina lidí nebo domácností spolupracuje na výrobě energie a sdílí ji mezi sebou.

Výhody komunitní energetiky s Electree pro domácnosti:

  • Snížení nákladů na energii.
  • Snížení uhlíkové stopy.
  • Efektivní využití vlastní výroby energie.
  • Sdílení energie v komunitě.
  • Podpora udržitelného způsobu života.

Zeptat se na konkrétní řešení

Kontaktujte nás

Spoluprací s Electree nemusíte odcházet od stávajícího dodavatele elektřiny ani u něj měnit tarif.