Infolinka: 9–17 h (v pracovní dny) +420 544 525 222 info@electree.cz Nezávazná poptávka

Proč si pořídit chytrou krabičku? 

Chytrá krabička se propojuje s naším systémem a dispečinkem, což nám umožňuje reagovat na aktuální požadavky zákazníka a nakupovat nebo prodávat elektřinu takřka online. Zákazník díky tomu dokáže profitovat ze záporných i z kladných cen elektřiny na krátkodobých trzích.

Jak chytrá krabička funguje? 

Pokud klient vyrábí elektřinu a je jí aktuálně na trhu nedostatek, cena je vyšší a chytrá krabička automaticky přepíná na režim prodeje. Pokud je energie momentálně na trhu přebytek a cena je záporná, krabička vyhodnotí jako výhodné elektřinu ze sítě nakoupit do baterie nebo energii spotřebovat. Dokáže také vypnout přetoky solární elektrárny, aby nedocházelo k prodeji v situaci, kdy je na trhu záporná cena elektřiny

Pokud má klient v určitém okamžiku vyšší spotřebu než výrobu, chytrá krabička umožňuje optimalizovat nákup elektřiny. Sleduje aktuální tržní ceny a předpověď počasí, aby se rozhodla, zda je výhodnější nakoupit elektřinu, nebo využít uloženou energii z bateriového úložiště. Chytrá krabička je tedy skvělý způsob, jak ušetřit a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí. Navíc se na vývoji chytré krabičky podílelo několik výrobců baterií, a tak nemusíte mít obavy ze snižování životnosti baterie.

Chytrá krabička je momentálně ve finální etapě testování u pilotních zákazníků. Její cena bude v průběhu června zveřejněna na našich stránkách a její veškeré funkce budou představeny také zde. Již nyní nám můžete napsat, že máte zájem o krabičku a my se vám ozveme hned, jak bude možné si krabičku objednat. Děláme vše proto, aby to bylo co nejdříve.


Kontaktujte nás

Spoluprací s Electree nemusíte odcházet od stávajícího dodavatele elektřiny ani u něj měnit tarif.